Emeklilere kötü haberi bankalar duyurdu! Yeni karar 81 ilde geçerli olacak

ATM’lerin yaygınlaşmasına rağmen, banka veznelerinde kısa işlemler için oluşan yoğunluk azalmadı. Bu durum, ATM kullanmayı bilmeyen veya kullanmakta zorlanan vatandaşları, özellikle de emeklileri, küçük meblağlar için bile vezneleri kullanmaya mecbur bırakıyor. Bu sorunu çözmek amacıyla 81 ilde uygulanması hedeflenen bazı yeni adımlar atıldı.

Para çekme ve yatırma işlemleri ATM’ler üzerinden kolay bir şekilde yapılabiliyorken, Türkiye’de toplam 49 bin 847 adet ATM yer alıyor.

YENİ KARAR 81 İLDE GEÇERLİ OLACAK

Her yerde bulunan ATM’ler ile işlemler daha kola hale gelirken vatandaşların yanı sıra, ATM kullanmayı bilmeyen vatandaşlar vezne sıralarında beklemeyi terci ediyor.

Bankalar tarafından alınan bu kararla birlikte, veznelerden para çekimlerinin kısıtlanmasına karar verildi. Bu kapsamda 20 bin TL’nin altındaki rakamlarda para çekme işlemleri artık vezneler üzerinden yapılamayacak. Belirtilen rakam altındaki para çekme ve yatırma işlemlerinin tamamen ATM’ler üzerinden yapılması zorunlu hale şekle getirilmesi planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir