Mourinho’nun Beşiktaş’tan istediği ücret belli oldu

Portekiz asıllı ünlü teknik direktör, Türk Hava Yollarının çekeceği reklam kampanyası için 19 Nisan’da İstanbul’a geldi. Bu gelişme üzerine Beşiktaş kulübü yönetimi, Fernando Santos ile bağlantı kuran menajer Jorge Mendes aracılığıyla bir görüşme ayarladı.

Geçtiğimiz ay, Beşiktaş’ın stadının bitişiğindeki otelde bir araya gelen taraflar, kulübün ikinci başkanı Yücel’in öncülüğünde toplandı. Toplantıda Yücel’e, Onur Göçmez ve Burak Aslan gibi yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Görüşmede, takımın mevcut durumu, transfer için ayrılan bütçe ve geleceğe dair planlar masaya yatırıldı.

Deneyimli teknik adam, kendi analizlerini yapmak üzere geri döneceğini ifade etti.

Bu önemli buluşmadan iki hafta sonra, üç yönetici bu defa rotayı İtalya’ya çevirdi ve Mourinho ile yeniden bir araya geldi. Başarılı antrenör, Beşiktaş’tan gelen teklife ilgi duyduğunu fakat diğer kulüplerden de teklifler aldığını dile getirdi.

Önümüzdeki hafta, İkinci Başkan Yücel’in Mourinho ile anlaşma sağlamak için tekrar İtalya’ya gitmesi bekleniyor. Portekizli teknik direktörün, Roma’da yıllık 5 milyon Euro kazanırken, ekibi için ayrılan 2 milyon Euro bütçeye de sıcak baktığı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir